KONYA BETON DELME

 

İnşaat çalışmaları sırasında duyulan beton yapıların delme işlemleri beton delme makineleri ile yürütülmektedir. İhtiyaca göre küçük veya büyük delikler açılması amacıyla beton deliciler kullanılmaktadır. Bazen de düz, yuvarlak, kare, dikdörtgen, altıgen veya silindirik delikler açılması gerekebilmektedir. Konya Beton delme işinde delinecek olan yapının özelliğine, delme işleminin şekline ve ihtiyaca göre kullanılacak olan makinenin ve özellikleri de farklılık göstermektedir.

KONYA BETON DELME

Delinecek olan betonun kalınlığına, yapısına, özelliğine ve tazeliğine göre makine belirlenmektedir. Çok derin ve kalın olmayan beton delme işlemleri için derzler yeterli olabilirken, derinliği ve kalınlığı fazla olan betonarme yapılardaki beton delme işlemleri için derzler yeterli gelmemektedir. Bu tür kalın yapıların delme işlemleri için karot delme makineleri kullanılmaktadır. Ayrıca derzlerle düz olan delme işlemleri yapılırken, karot delme makineleri ile daha çok yuvarlak ve silindir şeklindeki delme işlemleri yapılmaktadır.

KONYA DUVAR DELME

Beton delme işlemleri tesisat döşemelerinde boru geçecek yerlerin delinmesi için yapılacağı gibi; kapı ve pencere açma işlemlerinde olduğu gibi daha büyük deliklerin açılması için de uygulanabilmektedir. Beton delme uygulamaları betonların kesilmesinin çok zor olduğu ya da beton kesme işlemlerinin gerçekleştirilemeyeceği durumlarda yapılmaktadır. Derz makineleri ile yapılan ve karot makineleri ile yapılan olmak üzere beton delme işlemleri iki şekilde sınıflandırılmaktadır. Betonun kalınlık ve sağlamlığından kaynaklanan farklardan dolayı kullanılacak olan makineler ve işçilik de farklılık göstermektedir.

Hızlı iletişim
  • +905320545201
  • 05320545201
  • buyuksehirkarot@gmail.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

Konya Karot , Konya Beton Kesme Firması

Uzman, tecrübeli, hizmette sınır tanımayan kadromuzla bünyemizdeki her öğrenciyi özgüveni yüksek, araştıran, problem çözebilen, sevmeyi ve sevilmeyi bilen, empati kurabilen, düşünen ve üreten bir birey olarak yetiştirmek kurumumuzun amaçları arasında yer almaktadır.

WhatsApp
Hemen Ara